۰
رئیس اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان نیکشهرمطرح کرد؛

کارگران نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی، مهار تورم و رشد تولید دارند

قشر کارگر در تحقق انقلاب اسلامی و پیشبرد امور کشور و پیروزی در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند.
کارگران نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی، مهار تورم و رشد تولید دارند
غلام محمدرئیسی رئیس اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان نیکشهر در گفتگو با خبرنگاراستال پرس گفت: با توجه به نقش کار و عمل در اعتلای حیات اقتصادی و اجتماعی فرهنگی جامعه، کوشش برای ارتقای فرهنگ کار و زدودن عوامل مزاحم و بازدارنده یک ضرورت اقتصادی ملی است. فرهنگ کار می‌تواند زمینه مناسب برای سخت گوشی، خلاقیت و ابتکارات نوآوری ها و احساس تعهد و مسئولیت پذیری و وجدان کاری، انضباط اجتماعی و اخلاق را در جامعه عظیم کار کشور فراهم سازد.

وی افزود: در فرهنگ اسلامی کار و تلاش مانند مجاهدت در راه خدا ارزشمند و مقدس شمرده شده است. آنچه اقتصاد جامعه ما را در شرایط کنونی مقاوم می کند بهره وری از منابع و سرمایه‌های موجود، تولید با کیفیت و کاهش هزینه های تولید و رعایت الگوی مصرف است. کارگران سخت کوش مصائب کار در سخت ترین شرایط ممکن را با سپری کردن ساعات طولانی به جان می‌خرند. باهزینه‌های بالای زندگی درمان و دارو دست و پنجه نرم می‌کنند، برای امرار معاش خود و خانواده به کاردرشیفت های طولانی تن می دهند و این داستان آدمهایی است که بی هیچ چشم داشتی برای تولید و آبادانی و عزت و استقلال کشور می کوشند.

رئیس ادراه کارشهرستان نیکشهراظهارداشت: نقش کارگران در دوران دفاع مقدس یک نقش بی‌بدیل است و تقدیم هزاران شهید از جامعه کارگری به نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد روشنی بر این ادعاست و باید گفت رزمندگان قشر کارگر از مهمترین و تاثیرگذارترین اقشار در تاریخ ایران بودند که نقش آنها در دوران قبل از انقلاب اسلامی، مبارزه با رژیم پهلوی، بعد از انقلاب اسلام، ی دوران جنگ تحمیلی و پس از جنگ تحمیلی بسیار پر رنگ است؛ همواره حضور کارگران در صحنه‌های مختلف به صورت داوطلبانه و با شور و عشق همراه بوده است.

رئیسی تصریح کرد: قوانین مشخصی برای حمایت از قشر کارگر وجود دارد ولی متاسفانه به علت ضعف در اجرا با وجود عوامل مختلف شاید آنطور که باید مسائل مختلف حول محور جامعه کارگری محقق نشده و نیاز به قوانین محکمتری برای اجرا داریم. هنوز با اینکه بگوییم که دولت و مجلس توقعات کارگری را محقق ساخته، فاصله داریم ولی اقدامات خوبی برای حمایت از قشر کارگران صورت گرفته است.

این مقام مسئول درادامه بیان کرد:: متاسفانه قشر کارگر به دلیل فعالیت در بخش خصوصی و کارفرماهاگاهی برخوردهای سلیقه‌ای و در جهت منافع کارفرما با آن صورت می گیرد که شان و جایگاه کارگران را زیر سوال می‌برد و باید توجه داشت که برای این منظور نه تنها دولت بلکه همه مردم بایدحمایت کنند.

وی افزود: بدون تردید تقویت کارآفرینی و اشتغالزایی و افزایش فرصت های شغلی از دیگر موارد ایجاد بنگاه‌های زودبازده در کشور است که به کاهش قیمت تمام شده کالاها، بومی کردن صنعت و ایجاد زنجیره‌های تولید به صورت غیرمتمرکز منجر می‌شود.

رئیسی اذعان کرد: از وظایف مهم بنگاه های زودبازده در کشور را می‌توان بکارگیری قابلیت های مدیریتی در تمام سطوح کشور، تدوین الگوی مناسب برای هماهنگ کردن مجموعه های مختلف در نظام اداری به منظور معرفی یک محصول واحد، دستیابی به توزیع عادلانه درآمد و ثروت، ایجاد اشتغال، افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی و همچنین فراهم آوردن بستری مناسب برای کارآفرینی و نوآوری نام برد.

 رئیس اداره کارشهرستان نیکشهرادرادامه گفت: در سال های اخیر در مباحث اقتصادی کشور نقش جامعه کارگری بسیار مهم بوده و وقتی مبحث اقتصاد مقاومتی توسط رهبری مطرح می شود اولین و موثرترین رکن در تحقق آن کارگران، فعالین اقتصادی و کارآفرینان هستند. ما باید تولید کیفی و رقابتی، نوآوری وحرکت روبه جلو داشته باشیم که این امر توسط کارگر و کارفرما انجام می گیرد.
کد مطلب: 428994
نام شما
آدرس ايميل شما