۰
در گفت و گو با علمای اهل سنت سرباز عنوان شد؛

رهبر انقلاب، محور همدلی و اتحاد مسلمین جهان/علما و روحانیون منادیان وحدت هستند

علمای اهل سنت شهرستان سرباز رهبر انقلاب را محور همدلی و اتحاد مسلمین جهان دانسته و عنوان کردند: زندگی و شخصیت مقام معظم رهبری بهترین راهنمای مذاهب اسلامی برای حفظ وحدت و دوری از افراطی گری است.
رهبر انقلاب، محور همدلی و اتحاد مسلمین جهان/علما و روحانیون منادیان وحدت هستند
رهبر انقلاب، محور همدلی و اتحاد مسلمین جهان/علما و روحانیون منادیان وحدت هستند
مولوی راشد آسکانی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با گرامیداشت هفته وحدت و تاکید بر اهمیت همدلی در میان مذاهب مختلف اسلامی، گفت: دشمنان اسلام ناب محمدی(ص) همیشه به دنبال تخریب اسلام بوده و تلاش داشته اند تا با تبلیغات سوء، مسلمین را افرادی سنگ دل و اهل خشونت معرفی کنند که تشکیل داعش نمونه ای از این اقدامات بود که خوشبختانه با هوشیاری علما و روحانیون و همچنین وحدت اقوام و اقشار مختلف نابود شد.
 
وی افزود: تجربه مبارزه با داعش نشان داد که هر وقت باهم متحد باشیم پیروز بوده و هر گاه از هم دور باشیم مورد حمله قرار می گیریم.
امام جمعه اهل سنت حبیبیه سرباز بیان کرد: نابودی داعش پایان نقشه های استکبار نیست و اینک باید مسلمانان، علما و بزرگان دین با هوشیاری همیشگی خود به دنبال استحکام بخشیدن به وحدت باشند تا همچون همیشه ثابت کنند که اعمال تفرقه افکنانه غرب هیچ گاه باعث بدبینی در میان مذاهب اسلامی نشده و باعث دوری مسلمین از هم نخواهد شد.
 
هفته وحدت بهترین زمان برای نمایش برادری مذاهب اسلامی
وی با تاکید بر اینکه هفته وحدت زمان برای نشان دادن برادری و همدلی اقوام و مذاهب مختلف در ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: این هفته علاوه بر اینکه بهترین زمان برای نمایش وحدت شیعه و سنی است بهترین فرصت برای بیان مشترکات دینی و روشنگری در باره نقشه های استکبار جهانی نیز می باشد.
آسکانی ادامه داد: همانگونه که در زمان پیامبر محور وحدت در میان مسلمانان رسول اکرم (ص) بودند و ایشان نقش محوری در میان مسلمین داشتند، امروز نیز در جهان اسلام محور وحدت و اتحاد میان مسلمین، مقام معظم رهبری است به گونه ای که تمامی مسلمین واقعی با نگاه به زندگی و شخصیت رهبر فرزانه انقلاب ایشان را بهترین راهنما برای مبارزه با استکبار و هسته وحدت میان مذاهب مختلف می دانند.
وی با بیان این مطلب که همه اقوام و مذاهب در ایران چشم به فرمان رهبری دارند، اذعان داشت: حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همیشه توانسته اند در بدترین شرایط منطقه ای و در اوج دشمنی استکبار جهانی با اسلام ناب محمدی(ص) با بصیرت دینی، سیاسی و معنوی خود در کنار بیانات شیوا و صادقانه، راهگشا بوده و موجب وحدت میان همگان شوند و استکبار جهانی نیز به خوبی این مطلب را می داند که ملت ایران در هر زمان با استفاده از این چراغ راهنما، تمامی نقشه های آنان را خنثی کرده و گرفتار دسیسه های گروه های افراطی و ضد اسلامی نمی شوند.
 
رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، بنیانگذار وحدت مذاهب اسلامی بود
مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با تبریک هفته وحدت به همه مسلمین جهان، گفت: نامگذاری این هفته به عنوان مبارک وحدت یکی از اقدامات زیبا و آینده نگرانه امام خمینی(ره) بود که موجب خنثی شدن  توطئه های دشمنان اسلام شد، این هفته به ما یادآوری میکند که باید به اصول دین اسلام توجه داشته و نسبت به موضوعات فرعی و جزیی که به اختلافات دامن می‌زند توجه ای نداشته باشیم و نگذاریم دشمنان از اندک اختلافات موجود حداکثر استفاده را ببرند.
وی افزود: اتحاد و برادری ملت ایران به سلطنت ظالمانه پهلوی پایان دادند و پس از آن نیز شیعه و سنی با تاکید بر وحدت همیشگی خود موجب حفظ این انقلاب شدند تا امروز وحدت شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان به نمادی از برادری مذاهب تبدیل شده زبانزد خاص و عام شود.
امام جمعه اهل سنت سرباز با تاکید بر اینکه امروزه وظیفه علما و روحانیون سنگین تر از همیشه بوده، آنان را دانه های زنجیر ناگسستنی وحدت دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین وظایف ما علما و روحانیون شیعه و اهل سنت یاد آوری مشترکات دینی و تاکید بر وحدت و برادری است، درست به همان صورتی که دوستی یک رابطه دوطرفه و متقابل است، وحدت نیز باید دو طرفه باشد.
 
ملت های مسلمان نباید گرفتار امواج تفرقه غرب شوند
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت اذعان داشت: وحدت به معنای یک دلی در کلیات و اصول بوده و موجب می شود تا به هیچ عنوان گرفتار امواج تفرقه افکنانه غربی ها نشویم، چراکه استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ همواره می خواهد خاکی را که با خون شهدا آبیاری و کشوری را که با حکمت امام راحل آباد شده را نابود کرده و ملت شریف و مسلمان آن را متفرّق کند.
رئیسی در پایان با تاکید بر اهمیت توجه به بیانات رهبری در مقوله وحدت، تصریح کرد: هیچ فردی به اندازه مقام معظم رهبری برای وحدت میان مسلمین تلاش نکرده و آن را مهم ندانسته است که این مهم نشان دهنده اهمیت وحدت و توجه ویژه مقام معظم رهبری به تمامی اقوام و مذاهب اسلامی است.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 428784