۰
رئیس بهزیستی شهرستان قصرقند؛

برخورد با معلولین نیازمند فرهنگ سازی است/678معلول تحت پوشش بهزیستی قصرقند هستند

رئیس بهزیستی قصرقند گفت: 678 معلول در این شهرستان تحت پوشش خدمات حمایتی این نهاد قرار دارند.
برخورد با معلولین نیازمند فرهنگ سازی است/678معلول تحت پوشش بهزیستی قصرقند هستند
برخورد با معلولین نیازمند فرهنگ سازی است/678معلول تحت پوشش بهزیستی قصرقند هستند
مجیب اربابی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با گرامیداشت روز جهانی معلولان، گفت: هم‌اکنون 678 معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی که شامل معلولین روانی، ضایعه نخاعی، جسمی، حرکتی، نابینایی و ناشنوایی است از بهزیستی شهرستان قصرقند خدمات حمایتی و مستمری دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه معلولین تحت پوشش این نهاد حمایتی به صورت ماهانه مستمری حق نگهداری و حق پرستاری دریافت می‌کنند، افزود: در حال حاظر  ۲۹۸ معلول برای نگهداری مستمری دریافت کرده و 6 نفر دیگر نیز به دلیل معلولیت ضایعه نخاعی که شدیدترین نوع معلولیت است و شامل معلولین ضایعه گردنی، کمری و نخاعی است مستمری حق نگهداری،  حق پرستاری و نگه داری بهداشتی دریافت میکنند که شامل باند، بتادین، گاز، چسب ضدحساسیت، تشک مواج و همچنین ویلچر است.
رئیس بهزیستی شهرستان قصرقند با اشاره به اینکه برای حق پرستاری مبلغ 180هزار تومان پرداخت می شود، بیان کرد: معلولین به ۶ دسته جسمی حرکتی ٬ذهنی. نابینا. ناشنوا. اختلال گویای و روانی مزمن تقسیم می‌شود که بیشترین معلولیت در قصرقند را مشکلات ذهنی و جسمی که دلیل علمی آن ازدواج های فامیلی بدون آزمایش پیش از ازدواج می باشد تشکیل داده است.
وی ادامه داد: بسیاری از این معلولیت ها تنها با یک آزمایش ساده قابل شناسایی و پیشگیری است که لازم است علما و روحانیون با روشنگری بیشتر مردم را نسبت به این حقیقت آگاه کنند.
اربابی با اشاره به اهدای تسهیلات بلاعوض 18 میلیون تومانی به خانواده‌های دارای دو معلول، اذعان داشت: در حال حاضر ۳۸ خانواده با دو عضو معلول در شهرستان قصرقند زندگی می کنند که از این تعداد تاکنون 17 مورد مسکن روستای به صورت کمک بلاعوض به مبلغ ۱۸ میلیون تومان ساخته شده است.
وی خاطرنشان کرد:  برای معلولین تحت پوشش بهزیستی شهرستان قصرقند که در شهر سکونت دارند نیز تاکنون برای 8 خانواده با کمک بلاعوض33میلیون تومانی مسکن ساخته شده است.
رئیس بهزیستی شهرستان قصرقند در پایان تصریح کرد: در مصوبات هیئت وزیران جایی برای تردد در اماکن عمومی ادارات و رمپ نمی باشد در حالیکه هر اداره موظف بوده تا برای معلولین اعم از نابینا، کم توان ذهنی و جسمی مناطقی مناسب ایجاد کنند.
 
انتهای پیام/ف س
 
کد مطلب: 428785