۰
در کارگاه آموزش سلامت دانشجویی عنوان شد؛

مردم باید راه‌های انتقال HIV را بدانند/پیشگیری از ایدز ساده و کارآمد است+تصاویر

رئیس شبکه بهداشت شهرستان سرباز گفت: پیشگیری از ایدز و مشکلات پس از آن بسیار ساده بوده و اگر اندکی مردم نکات ایمنی را رعایت کنند به راحتی میتوان جلوی گسترش این بیماری را گرفت.
مردم باید راه‌های انتقال HIV  را بدانند/پیشگیری از ایدز ساده و کارآمد است+تصاویر
مردم باید راه‌های انتقال HIV را بدانند/پیشگیری از ایدز ساده و کارآمد است+تصاویر
به گزارش پاپایا، به همت شبکه بهداشت سرباز کارگاه آموزشی سلامت دانشجویی با موضوع ایدز و راه‌های پیشگیری از آن و مشاوره رفتارهای پرخطر با حضور جمعی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور راسک برگزار شد.
در این کارگاه رئیس شبکه بهداشت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه بیماری ایدز همچنان در جهان قربانی میگیرد، گفت: از روزی که که اولین بیمار مبتلا به ایدز در دنیا شناسایی شد تا به امروز تلاش های فراوانی برای مهار کردن این بیماری در سراسر جهان انجام گرفته که هرچند باعث کنترل برخی علائم آن شده ولی تاکنون درمان قطعی برای این بیماری بدست نیامده است و همچنان سالانه شاهد مرگ و میر بسیاری از افراد مبتلا به این ویروس در جهان هستیم.
وی افزود:پیشگیری از ایدز و مشکلات پس از آن بسیار ساده بوده و اگر اندکی مردم نکات ایمنی را رعایت کنند به راحتی میتوان جلوی گسترش این بیماری را گرفت.
سقاری با اشاره به راه های انتقال ایدز و اقدامات پیشگیرانه آن، بیان کرد: راه‌های انتقال HIV شناخته شده و محدودند و عبارتند از تماس با خون و فرآورده های آن،تزریق مشترک، مادر به جنین و تماس جنسی که خطر انتقال از این راه‌ها با هم یکسان نیست اما هرکدام راهی برای پیشگیری داشته که میتوان آن را انجام داد.
وی با تاکید بر اینکه تنها راه تشخیص این بیماری آزمایش خون است، تصریح کرد: انجام آزمایش ایدز هیچ خطر یا خجالتی نداشته و لازم است تا همه مردم از امکان آزمایش رایگان این بیماری استفاده کرده و آن را انجام دهند.
 

 

 

 

 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 428791