۰
مدیر آموزش و پرورش قصرقند:

نخستین مدرسه متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان در قصرقند افتتاح شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: نخستین مدرسه متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان تحت عنوان "توپی کلاس" که به همت خیرین در شهرستان قصرقند احداث شده، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
نخستین مدرسه متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان در قصرقند افتتاح شد
نخستین مدرسه متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان در قصرقند افتتاح شد
به گزارش پاپایا، همایون امیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین مدرسه متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان تحت عنوان "توپی کلاس" که به همت خیرین در شهرستان قصرقند احداث شده، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: این مدرسه که به همت خاندان خیر "واعظ مهدوی" به محوریت محمد واعظ مهدوی مشاور وزیر آموزش و پرورش با مشارکت اداره‌کل نوسازی، توسعه  و تجهیز مدارس احداث شده، در مراسمی با حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، مدیر‌کل نوسازی مدارس استان، فرماندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.
وی ضمن تقدیر از تلاش محمد واعظ مهدوی و خیرین در امر مدرسه‌سازی در شهرستان قصرقند، بیان کرد: اولین مدرسه یک کلاسه تحت عنوان توپی کلاس جایگزین مدارس کپری شده و برای 12 دانش‌آموز عشایری "چراغ آباد" که به دلیل جا به جایی روستا و شرایط اقتصادی در شرایط بازماندگی از تحصیل قرار داشتند ساخته شده است.
امیری با اشاره به اینکه این مدرسه مساحتی حدود 40 مترمربع دارد و حدود 270 میلیون ریال اعتبار برای ساخت آن هزینه شده، الگوی "توپی کلاس" را الگویی مناسب و ارزنده دانست و خاطرنشان کرد: این الگو متناسب با اقلیم منطقه طراحی شده تا معماری بومی سکونتگاه‌های منطقه روستایی و عشایری حفظ شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: اقبال خیرین در عرصه مدرسه‌سازی بیش از پیش افزایش پیدا کرده و خیرین به کمک دولت آمده‌اند تا بستر لازم را برای کسب دانش فرزندان عزیز کشور فراهم کنند اما کمک‌های خیرین به تنهایی برای این امر کفایت نمی‌کند و ضرورت دارد تخصیص اعتبارات لازم برای بهبود فضای مدارس از سوی دولت صورت گیرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 428797