۰
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

آمادگی کامل برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان/سرما از عوامل اثر گذار در گسترش این بیماری است

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: برای آمادگی هرچه بیشتر مردم و کارشناسان این مرکز، مانور مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان در نیکشهر برگزار شد.
آمادگی کامل برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
آمادگی کامل برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
به گزارش پاپایا، با هدف آمادگی هرچه بیشتر برای مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان، مانور فرضی عملیات پدافند غیرعامل با رویکرد مقابله با این بیماری با همکاری و مشارکت اداره کل محیط زیست، مردم منطقه و دهیاری روستای خیرآباد، در شهرستان نیکشهر برگزار شد.
مهدی حسینی در حاشیه این مانور با تاکید بر لزوم آمادگی همه نهادهای مسئول برای مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان، گفت: با توجه به فراسیدن فصل سرما احتمال شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور وجود دارد.
وی افزود: در سال 2017 بیش از 60 کشور جهان از جمله کشورهای اروپایی درگیر آنفولانزای فوق حاد پرندگان بودند که هنوز هم برخی از آن کشورها با مشکلات این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اهداف برگزاری این مانور، بیان کرد: بررسی عملکرد، ارتقای دانش و چگونگی برخورد با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از جمله اهداف برگزاری این مانور بود.
وی ادامه داد: در این مانور فرضی کارشناسان اداره کل دامپزشکی و محیط زیست با حضور در منازل مردم روستا کنترل، ضدعفونی کردن کانون، شناسایی و انتقال مبتلایان فرضی به بیمارستان را انجام دادند و نحوه امدادرسانی خود را ارزیابی کردند.
 
انتهای پیام/    
 
کد مطلب: 428807
نام شما
آدرس ايميل شما