۰
دادستان شهرستان سرباز؛

خصومت شخصی عامل آتش سوزی مسجد مدنی سرباز/با شایعه پراکنان و تنش آفرینان طبق قانون برخورد خواهد شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سرباز گفت: آتش سوزی مسجد مدنی شهرستان سرباز هیچ ربطی به مسائل سیاسی نداشته و تنها به دلیل خصومت شخصی بوده است.
برخود قاطع دستگاه قضا با برهم زنندگان امنیت عمومی/آتش سوزی مسجد مدنی سرباز ربطی به مسائل سیاسی ندارد
برخود قاطع دستگاه قضا با برهم زنندگان امنیت عمومی/آتش سوزی مسجد مدنی سرباز ربطی به مسائل سیاسی ندارد
به گزارش پاپایا، روز گذشته برخی کانال های خبری معاند و ضد انقلاب با بهره برداری سیاسی از خبر آتش سوزی در یکی از مساجد اهل سنت شهرستان سرباز آن را ادامه روند آتش زدن مساجد عنوان کرده و این حادثه را با مسائل سیاسی در ارتباط دانستند.
در همین رابطه امام جمعه اهل سنت مسجد مدنی روستای"مغ" در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، اظهار داشت: حادثه آتش سوزی عمدی در این مسجد هیچ ربطی به سیاست و شبکه های ماهواره ای ندارد.
وی افزود: عامل اصلی این آتش سوزی فردی معتاد به شیشه بوده که به دلیل استفاده از مواد مخدر به صورت کامل دیوانه شده و کنترلی روی اعمال خود ندارد.
مولوی محمد سلیم حسینی مقدم با اشاره به خسارات ناشی از این حادثه گفت: بسیاری از لوازم موجود در مسجد سوخته و به صورت کامل نابود شده به گونه ای که تنها چیزی که در این حادثه نسوخته  و آسیبی ندیده قرآن های موجود در مسجد است.
وی ادامه داد: پس از شکایت اهالی، متهم این حادثه دستگیر شده و تحویل نیروی انتظامی شده است.
حسینی مقدم با درخواست از مردم برای عدم توجه به شایعات موجود در فضای مجازی، تصریح کرد: سایت های معاند و کانال های ضد انقلاب تنها هدفشان ایجاد تفرقه و دودستگی است که به یاری خدا و بصیرت ملت ایران این تلاش ها همواره بی نتیجه بوده است.
 
برخورد قاطع دستگاه قضا با شایع پردازان
دادستان شهرستان سرباز نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، گفت: متهم اصلی این حادثه دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کرده است.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان در کوتاه ترین زمان این متهم را دستگیر کرده و در همان ساعات اول وی با اعتراف به جرم خود به مرجع قضایی معرفی شد.
محسن صادقی با اشاره به اینکه این حادثه هیچ ربطی به تبلیغات سوء شبکه های ماهواره ای ندارد، خاطرنشان کرد: متهم درگیری قبلی با علمای مسجد و مشکلات شخصی با آنان را دلیل اقدام خود عنوان کرده است.
وی ادامه داد: روند پیگیری این پرونده ادامه دارد و هنوز حکم متهم صادر نشده است.
صادقی با تاکید بر اینکه دادگستری با شایعه پردازان برخورد خواهد کرد، گفت: برخی افراد میخواهند با استفاده از این حوادث به اهداف شوم خود برسند و با شایعه سازی وحدت ملت ایران را خدشه دار کنند که در همین راستا دستگاه قضا با این افراد به صورت قاطع و جدی برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 428808