۰
دعوت علما و سران طوایف اهل‌سنت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس:

روز قــدس، استراتژی دفاعی امام خمینی در حمایت از فلسطین است/ حضور پرشور مردم نشانه انزجار از رژیم جنایت‌کار صهیونیستی

علما و سران طوایف اهل‌سنت حضور پرشور مردم در روز قدس را نشانه انزجار از رژیم جنایت‌کار صهیونیستی دانستند.
روز قــدس، استراتژی دفاعی امام خمینی در حمایت از فلسطین است/ حضور پرشور مردم نشانه انزجار از رژیم جنایت‌کار صهیونیستی
مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم اهل‌سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار عصرهامون ضمن یادآورشدن اهمیت روز جهانی قدس، بیان کرد: همان گونه که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب همواره تأکید داشته‌اند، مسئله فلسطین مهم‌ترین مسئله جهان اسلام محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم خنثی‌کننده نقشه شوم دشمنان به‌ویژه رژیم جنایت‌کار و کودک کش صهیونیستی است، ادامه داد: بدون شک مردم ایران همچون دیگر مسلمانان آزادی‌خواه دنیا در راهپیمایی روز قدس امسال با حضوری گسترده‌تر از سال‌های گذشته لرزه بر پیکر رژیم صهیونیستی و متحدان مستکبر آن خواهند انداخت.

به گفته این عالم اهل‌سنت؛ انعکاس تصاویر حضور و حمایت مردم از تریبون‌های مختلف در اراده دشمن تأثیر منفی می‌گذارد.

قدس؛ روز فریاد رسای ملت علیه رژیم کودک کش صهیونیستی است

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام‌جمعه اهل‌سنت شهرستان مرزی میرجاوه در گفتگو با خبرنگار ما ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس، این روز را روز فریاد رسای ملت علیه رژیم کودک کش صهیونیستی دانست.

وی حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس و همبستگی کشورها را راهکار ضروری برای کمک به حل مسئله فلسطین عنوان کرد و افزود: این ابتکار تاریخی توسط امام راحل تحت عنوان «روز جهانی قدس» در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و شاهد اضمحلال و نابودی رژیم جنایت‌کار صهیونیستی و اشغالگر قدس هستیم.

این عالم اهل‌سنت با بیان اینکه قدس روز جهانی جهاد تبیین است، ادامه داد: در چنین روزی شیعه و سنی مرد و زن وظیفه داریم همه برای کمک به مردم مظلوم فلسطین در صحنه حضور داشته باشیم و با سردادن شعارهای کوبنده انزجار خود را از رژیم موقتی صهیونیستی اعلام کنیم.

حرکات رژیم موقتی صهیونیستی و جنایت‌کار را محکوم می‌کنیم

عبدالنبی کرد، یکی از سران و بزرگان طوایف سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار ما از آحاد مردم به‌خصوص مردمان همیشه در صحنه شیعه و سنی این دیار برای حضور در راهپیمایی دشمن‌شکن روز قدس دعوت کرد و گفت: روز جهانی قدس ابتکار راهبردی و ماندگار حضرت امام خمینی (ره) است.

وی بیان کرد: همان‌طور که مردم در تمامی صحنه‌ها حضور انقلابی دارد در راهپیمایی روز قدس هم با حضور خود نشان می‌دهند پیرو القائات اسلام هستند و حرکات رژیم موقتی صهیونیستیِ جنایت‌کار و کودک کش را محکوم می‌کنیم.

این سر طایفه مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم را وظیفه همگان برشمرد.

قدس روز اعلام انزجار و خشم ملت نسبت به رژیم جنایت‌کار و کودک کش صهیونیستی

محمد نور اسکندرزهی یکی دیگر از سران طوایف از شهرستان ایرانشهر هم ضمن دعوت از مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: این حضور و تجمع دشمن را ناکام می‌کند.

وی بیان کرد: ما در مقابل دشمنان هوشیار هستیم و فریب توطئه‌های عوام‌فریبانه آنان را نخواهیم خورد.

این سر طایفه ادامه داد: روز قدس روز بزرگی برای امت اسلام است؛ زیرا با حضور پرشور خود از مردم مظلوم فلسطین دفاع کرده، همچنین انزجار و خشم خود را نسبت به رژیم جنایت‌کار و کودک کش صهیونیستی اعلام می‌کنیم.
 
از قدس و آرمان‌های آن غافل نخواهیم شد

مولوی دوست‌محمد درواخ، امام‌جمعه اهل‌سنت شهرک کهک شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: قدس شریف محور وحدت امت اسلامی در جهان به شمار رفته و پاسداری از آن وظیفه همه مسلمانان است، حضور ما در راهپیمایی روز قدس در واقع پیام محکمی است بر این که هیچگاه مسلمانان ایران برادران ایمانی خودشان را در فلسطین رها نخواهند کرد و از قدس و آرمان‌های آن غافل نخواهند شد.

وی تصریح کرد: روز قدس سند افشای دورویی و دروغ دنیای استکبار به جهانیان است و روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی است که همه مسلمانان در این روز بر علیه ظلم متحد می‌شوند.

درواخ با تأکید بر اینکه روز قدس نماد تداوم مقاومت مردم مظلوم فلسطین است، گفت: این روز سرنوشت‌ساز و مهم یک پیام جهانی دارد مبنی بر اینکه امت اسلامی، زیر بار ظلم نمی‌رود و در برابر ظالمان در هر نقطه‌ای از جهان می‌ایستد.

وی افزود: راهپیمایی روز قدس از آرمان‌های مهم امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است؛ لذا حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی امسال پیام ویژه برای دوستداران نظام و ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف و همچنین دشمنان انقلاب اسلامی خواهد داشت و ما در امتداد خط رهبری و با حمایت از مردم مظلوم فلسطین همیشه در صحنه حاضر و آماده هستیم.

امام‌جمعه اهل‌سنت شهرک کهک خاطرنشان کرد: حضور در راهپیمایی روز قدس وظیفه شرعی و دینی هر فرد مسلمان است و در طول تاریخ همواره سرزمین‌های اشغالی مورد طمع و غارت رژیم صهیونیستی غاصب قرار گرفته؛ اما مقاومت و حمایت‌ مسلمانان این توطئه‌ها را خنثی کرده است و در این روز مسلمانان جهان اسلام به‌صورت هماهنگ و متحد به حمایت از مظلومین جهان به‌ویژه مردم قهرمان فلسطین به پا خواسته و انزجار خود را از ظلم و زورگویی در تمام دنیا اعلام می‌کنند.

درواخ با اشاره به اینکه مردم ایران قدس و فلسطینی‌ها را فراموش نخواهند کرد، تأکید کرد: ملت آزادی‌خواه جمهوری اسلامی ایران دست از حمایت آرمان‌های مردم فلسطین نخواهد کشید و به لطف خداوند متعال با وحدت مسلمانان، سرزمین غصب شده مردم فلسطین به‌زودی آزاد می‌شود.

وی بیان کرد: بنابراین حرکت ملت بزرگ ایران در راهپیمایی روز قدس می‌تواند این اثرات ارزشمند رو داشته باشد که اعلام بیعت مجددی  با این فرایند روبه‌رشد جریان مقاومت و مظلومان و مسلمانان فلسطین باشد و اعلام حمایتی از شکست رژیم صهیونیستی و افول این رژیم جنایت‌کار، حضور پرشکوه ملت بزرگ ایران و ملل دنیا و مسلمانان جهان یقیناً هم نشانه‌های پیروزی را افزایش خواهد داد.

این عالم اهل‌سنت ادامه داد: استکبار جهانی بداند که در راه آزادسازی قدس شریف شیعه و سنی شانه‌به‌شانه قدم برمی‌دارند تا سایه شوم ظلم را از جهان ریشه‌کن کنند.
 
مسلمانان با تکریم روز قدس اتحاد خود را به دنیا ثابت می‌کنند

مولوی یوسف گرگیچ، امام‌جمعه اهل‌سنت مسجد محمد رسول‌الله (ص) زاهدان در گفتگو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: حضور مردم اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس نشانگر اتحاد و همبستگی مسلمانان حول محور مبارزه با استکبار جهانی است.

وی افزود: ملت همیشه در صحنه ایران با تاسی از فرمان تاریخی بنیان‌گذار نظام اسلامی با شرکت پرشور در آیین روز جهانی قدس حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌دارند.

گرگیچ گفت: حضور مردم در این راهپیمایی همواره و به‌خصوص در شرایط فعلی که استکبار دشمنی خود را با فلسطینیان و مسلمانان افزایش داده از اهمیت زیادی برخوردار است.

امام‌جمعه اهل‌سنت مسجد محمد رسول‌الله (ص) تصریح کرد: با نام‌گذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) همه مسلمانان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در یک بزرگداشت عظیم انزجار خود را از اسرائیل غاصب اعلام و حمایت خود را از ملت‌های آزادی‌خواه جهان نشان می‌دهند.
 
روز قدس روز همدلی و وحدت مسلمانان جهان  است

مولوی علی ایزدپناه، امام‌جمعه شهرستان نیکشهر در گفتگو با خبرنگار استال پرس ضمن عرض تسلیت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه‌السلام عنوان کرد: روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است که امام خمینی رحمت‌الله در سال ۵۸ آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست برای کوتاه‌کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

وی بیان کرد: نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به‌عنوان روز قدس با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران در کشورهای مختلفی از جهان راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود.

این عالم اهل‌سنت افزود: در حال حاضر که نقاب نفاق از چهره برخی کشورها برداشته شده، ضرورت دارد که اکثریت مردم مسلمانان و همدل و هم‌صدا در سراسر عالم یک‌بار دیگر و بلندتر از همیشه آرمان فلسطین را فریاد کنند و به‌نظام سلطه حاکم بر جهان گوشزد کنند که تلاش‌های مذبوحانه آنان برای محو آرمان فلسطین بیش از هر زمان دیگری در آستانه فروریختن و نابودی است.

وی ادامه داد: واجب است امسال نیز در این روز سرنوشت‌ساز بیدارگر و ظلم‌ستیز با شور و باشکوه‌تر از همیشه مشارکت نموده و صفحه زرین دیگری در تاریخ پرافتخار استکبارستیزی حمایت از مردم وحدت و یکپارچگی ملی را در برابر چشم جهانیان به نمایش بگذاریم.

این عالم دینی اضافه کرد: بدین‌وسیله از آحاد مردم انقلابی نیکشهر دعوت می‌شود تا دست در دست هم بااراده راسخ خشم خود را از دشمنان ظالم و بی‌عدالت را نشان دهند و پس از یک ماه عبادت خالصانه در ماه مبارک رمضان با شرکت در راهپیمایی روز قدس بار دیگر با آرمان‌های امام راحل انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری مدظله‌العالی بیعت کنند تا استکبار جهانی بداند که مسئله فلسطین همچنان مسئله اول عالم اسلام است.
 
مردم ایران همواره پشتیان مردم فلسطین بوده‌اند

مولوی بلال مقدسیان، امام‌جمعه اهل‌سنت روستای اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس، گفت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی از ۴۴ سال قبل آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز جهانی قدس اعلام کرد.

وی افزود: با این دوراندیشی امام خمینی (ره) مسلمانان در سراسر جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به خیابان می‌آیند و اشغالگری رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

این عالم اهل‌سنت ادامه داد: از ۷۰ سال قبل رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را که متعلق به مسلمانان است را با حمایت انگلیسی‌های خبیث و غربی‌ها تصرف و اشغالگری کرده است.

مقدسیان اظهار کرد: وظیفه همه ما مسلمانان در سراسر این کره خاکی، حمایت از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین و ایستادن مقابل ظلم رژیم کودک کش صهیونیستی است.

امام‌جمعه اهل‌سنت روستای اسفند شهرستان دلگان عنوان کرد: این رژیم اشغالگر از ۷۰ سال قبل مشغول جنایت و کشتن انسان‌های بی‌دفاع در سرزمین فلسطین است.

وی بیان کرد: مردم ایران اسلامی همیشه پشتیبان و همچنین یارویاور مردم مظلوم فلسطین بوده‌اند و قطعاً در راهپیمایی روز جهانی قدس، حضوری باشکوه و گسترده دارند.

مقدسیان خاطرنشان کرد: نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی نه‌تنها موضع ما مردم ایران اسلامی است، بلکه این موضع تمام مسلمان از سراسر دنیا است.
 
 قدس فراموش شدنی نیست

مولوی عبدالصمد ساداتی، امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان در گفتگو با خبرنگار شستون با اشاره به اهمیت ویژه بیت‌المقدس و مسجدالاقصی در جهان اسلام، بیان کرد: بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان و از سرزمین‌های اسلامی است که در قرآن کریم وهم روایات اسلامی در این باره اشاراتی شده است.

وی افزود: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس که توسط رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) نام‌گذاری شد و در تاریخ  اسلامی بسیار بااهمیت است.

امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان ادامه داد: در این مسئله که نباید موضوع قدس به فراموشی سپرده شود نباید هیچ اختلافی وجود داشته باشد چرا که سرزمین قدس و مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان است.

وی با بیان این رژیم صهیونیستی و غاصب به بهانه‌های مختلف سرزمین فلسطین که متعلق به مسلمانان است را اشغال و غصب کرده است، تصریح کرد: درگذشته به دلیل عدم توجه مسلمانان و ضعف حکام و یا ناتوانی در مسائل سیاسی باعث شد که سرزمین مسلمانان توسط رژیم اشغالگر غصب شود؛ اما قدس در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و مهم این است که کشورهای اسلامی باهم دراین‌رابطه متحد باشند تا بار دیگر این سرزمین مقدس به قلمرو اسلامی برگردد.

این عالم اهل‌سنت اضافه کرد: زنده نگه‌داشتن روز قدس برای عدم فراموشی این روز برای نسل‌های آینده بسیار حائز اهمیت است چرا که قدس سرزمین اسلامی  و مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان است و این را نباید به فراموشی سپرد.

امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان گفت: امروزه صهیونیسم از هیچ ظلم و ستمی به مسلمانان در فلسطین دریغ نمی‌کند وظیفه ما به‌عنوان مسلمان این است که این مسئله را در مجامع بین‌المللی به‌ویژه در جمعه آخر ماه مبارک رمضان با حضور در تجمعات و راهپیمایی‌ها مطرح کنیم‌.

وی اضافه کرد: در مسئله قدس بحث شیعه و سنی مطرح نیست، مسلمانان در مسئله قدس همه باهم متحد هستند، قدس مسئله‌ای اساسی و یکی از مسائل  مهم جهان اسلام است که حتی آزادی‌خواهان دنیا نیز به این واقعیت پی بردند و در کنار مسلمانان همگام شده‌اند.

مولوی ساداتی به مردم توصیه کرد:  به هر نحوی که می‌توانند با حضورشان در نمازجمعه و راهپیمایی روز قدس شرکت کنند به این دلیل که حضور مسلمانان در چنین شرایطی  به دنیا و به جهانیان و مستکبران پیام بسیار مهم که آن‌هم اتحاد در مسئله قدس است را مخابره می‌کند که صدا و عقیده آنها یکی است بنابراین مشارکت همه مسلمانان می تواند به همه جهانیان وصهیونیست ها بفهماند که مسلمانان در این مسئله هیچگونه  اختلافی ندارند و با هم متحد هستند.

امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان گفت: مجامع جهانی مجامعی هستند که در خیلی از مسائل خلاف واقعیت حرکت می‌کنند یکی از آن واقعیت‌هایی که آنها از آن چشم‌پوشی می‌کنند مسئله قدس است آنها بیشتر به دنبال منافع خود و علیه مسلمان هستند، از این مجامع نباید انتظار داشته باشیم که برای مسلمانان اقدامی انجام دهند، امروز کشورهای اسلامی از شرق و غرب گرفته تا اندونزی و امارات و دیگر ممالک اسلامی مانند یک سلسله عظیم و زنجیره بزرگ به هم متصل هستند‌.
 
روز قدس، مسئله حمایت از مردم مظلوم فلسطین است

مولوی اله بخش رئیسی، امام‌جمعه موقت بخش کیشکور شهرستان سرباز در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان طبق فرمان حضرت امام رحمت‌الله علیه روز قدس اعلام شده، یعنی حمایت از جهان اسلام خصوصاً ملت فلسطین است.

وی افزود: روز قدس، مسئله حمایت از مردم مظلوم فلسطین است که ملت آزادی و رهایی‌بخش فلسطین چشم‌انتظار حمایت اسلام و جهان دارد و در این زمینه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران همیشه حمایتگر این مردمان هستند.

امام‌جمعه موقت بخش کیشکور شهرستان سرباز گفت: وظیفه مسلمین است که هر سال در چنین روزی نسبت به ملت آواره و مظلوم فلسطین بی‌تفاوت نباشند و مسلمانان این حکم را تجدید کنند تا این همبستگی و هماهنگی ملت ایران و ملت‌های جهان اسلام خاری بر چشم استکبار جهانی باشد و همه شهروندان باید در این راهپیمایی شرکت کنند.
 
روز قدس رؤیای صهیونیست‌ها را به کابوس تبدیل کرده است

مولوی محمدعلی قریشی، امام‌جمعه اهل‌سنت شهرستان فنوج در گفتگو با خبرنگار ما گفت: روز قدس همان‌طور که حضرت امام رحمت‌الله علیه فرمودند روز تمام مسلمانان است، باید در راهپیمایی شرکت داشته باشیم و جنایت‌های کشورهای آمریکا و رژیم صهیونیستی کودک کش را نسبت به مردم فلسطین محکوم و خشم و انزجار خود را اعلام کنیم.

وی افزود: فلسطین باتوجه‌به تمامی فشارهایی که به آن وارد می‌شود ‌راهی جز مقاومت ندارد و در این راه افراد شهید می‌شوند و نتیجه این شهادت پیروزی است، دین اسلام وعده داده که پیروزی از آن شماست و تمامی اینها باعث شده تا روز قدس رؤیای صهیونیست‌ها را به کابوس تبدیل کرده است.

این عالم اهل‌سنت ادامه داد: وظیفه همگان است که به مجاهدان آزادی فلسطین کمک کنیم کسی که ادعای مسلمانی دارد باید به داد آزادی‌خواهان برسد.

انتهای خبر/ خ
کد مطلب: 428979